KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956344
nr 1395 6344
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, Sträckande fåglar. Signerad. Olja på duk, 38x58 cm, yttermått inklusive ram: 55x76 cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:07:38
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder